fbpx
Top
  >  Europa   >  Transylwania!

Zbliża się majówka! Tym, którzy myślą gdzie jechać podpowiadamy… TRANSYLWANIA! Dotrzecie tam w jeden dzień samochodem, klimat jest ciekawy, widoki bajeczne. Niezdecydowani niech rzucą okiem na nasze fotograficzne wspomnienia z majowego wypadu do Rumunii.

35

 Pasterskie klimaty, ślady po Draculi, niezwykle klimatyczne cygańskie wioski i… góry. Czegóż więcej chcieć? Jeśli pogoda Wam się uda to ciekawy i naprawdę zróżnicowany wypad macie jak w banku!

 5

 Rumunia jest krainą Cyganów, wciąż po drogach przewijają się leniwie cygańskie tabory wielodzietnych romskich rodzin. Nie prowadzą już koczowniczego trybu życia, ale ma się wrażenie, że wioski, które zamieszkują nie zmieniły się od lat. Czuć tam tą tradycję cygańską w powietrzu choć nie ma co ukrywać, panuje tam straszna bieda.

33

 Bramy, temat zapewne na całkiem obszerny album fotograficzny. Holendrzy mają bzika na punkcie wystawek w oknach, dla Mołdawian ich przydomowy spichlerz jest powodem do dumy, Polacy dopieszczają swoje ogrody lub prześcigają się coraz to bardziej efektownymi odmianami pelargonii na balkonach. Rumuni mają swoje bramy które zdobią na wszelkie sposoby, przy nich spędzają całe dnie na plastikowych krzesełkach pamiętających jeszcze czasy Ceaușescu!

36

Wszechobecni pasterze, wręcz całe pasterskie rodziny… to był klimat, który nas urzekł. Co chwila jakaś owcza watacha ze swoim panem, czyli rozleniwionym pasterzem który ze źdźbłem w ustach (ewentualnie wręcz przylepionym do wargi szlugiem) leniwie przemierza połacie rumuńskich polan choć nie tylko, bo czasem też udaje mu się sparaliżować ruch na drodze 😉

2

Góry Fogaraskie, czyli najwyższe pasmo Karpat. Wciąż dzikie, nie ma tam tłumów, słyną z niedźwiedzi na których ślady możecie natrafić, ne mówiąc już o spotkaniu w cztery oczy.

31

Szczególnie na prowincji czuć biedę, gromadki dzieci, które wystawiają dłoń po dolara. Rumunia, choć jest w Unii Europejskiej boryka się ze swoimi problemami, a ludzie nie mają tam łatwego życia.

12

 Współczuć elektrykowi, który będzie ogarniał ten kablowy misz-masz

10

Wczorajszy Pan z żoną która strzeliła lekkiego focha… chce się bratać 😉

3

Niby nic a jednak… urokliwie

11

 „Uratowani! Bocian!” Cytat z „Seksmisji” pasuje do krajobrazu jak ulał.

25

Rumuńskie szczere uśmiechy 🙂

8

Całą rodzina się zbiegła by obejrzeć nowe nabytki z targu…czyli w sercu cygańskiej wioski

28

Cygańska stylówa na czerwono. Wiedzieliśmy, że wiosek będzie wiele ale nie wiedzieliśmy, że wciąż obowiązującym, codziennym strojem jest strój ludowy.

26

Powyżej: Gdzieś na osiedlu…

23

Mały kościółek z XVII wieku postawiony gdzieś od tak, koło drogi. Będziecie mijać takich wiele. Turystów brak.

22

Miejscowy żigolak ze swoimi niuniami 😉

13

Fogarasze…

19

Tour po wioskach

7

Lokalni celebryci 😉

9

Widoku pięknych gór nie zepsuje nawet rumuńska osiedlowa architektura.

6

Kolejny urokliwy kościółek. Turystów brak.

1

Czerwona panorama Braszowa.

4

Majowe rumuńskie słonko.

14

Miasto narodzin Draculi czyli … Sighisoara słynąca również z charakterystycznych kolorowych domków.

18

Nuda, nuda, siedzimy, przerwa jakaś… 🙂

24

Jakoś się dogadamy…

27

Rumuński Brad Pitt.

30

Owczarek rumuński nad zamarzniętym jeziorem Balea położonym na wysokości ponad 2000 m n.p.m. Jest to punkt końcowy słynnej rumuńskiej trasy Transfagarskiej.

32

Podobno to on grał w Shreku

17

Bieda aż piszczy, ale uśmiechy z buzi nie schodzą.

20

Rumuńska wieś.

15

 

post a comment

Facebook
Instagram