fbpx
Top
  >  Poradnik   >  Top hotele Buchary

O Bucharze mówi się, że to muzeum pod gołym niebem. Racja. Cudownych meczetów, minaretów i medres tonących w błękicie jest tu mnóstwo. W charakter miasta wpisują się też przepiękne butikowe hotele. Gdy się w takim zatrzymasz, czujesz jakbyś przeniósł się do jakiejś baśni. Czas się tu zatrzymał, od talerza po kolumnę, wszystko w specyficznym stylu Buchary. Wizytówką są wyroby z drewna – rzeźbione kolumny, masywne drzwi, misterne okiennice. Coś pięknego.

Podczas tej podróży zrobiłam sobie spacer odwiedzając najpiękniejsze i najbardziej klimatyczne hotele Buchary. Dajcie się przenieść do bajki 🙂

 

HOTEL MINZIFA

30

 

16

Hotel Minzifa Boutique ukryty pośród uliczek Buchary wita nas 150 letnimi rzeźbionymi drzwiami. Otwierając je i zaglądając do środka, prawie każdy po ciuchu szepnie wooooow. Konsekwencja w kolorystyce – szarości i drewno. Atmosfera mega relaksacyjna, cicho, spokojnie, nic tylko usiąść z książką i odpłynąć. Goście czują się tu wyjątkowo.

12

Minzifa to kameralny, rodzinny hotel. Właściciele dbaja o kazdy szczegół. Budowa i wykańczanie zajęły 4 lata. Każdy pokój jest unikalny, ma inną kolorystykę i wykończenie, oczywiście w tradycyjnym bucharskim stylu.  http://minzifa.com/en/

32

a

25

 

28

 

 

LYABI HAUZ

Hotel Lyabi Hauz, który znajduje się w samym centrum starego miasta również skradł moje serce. Jego historia sięga 1886 r. gdy pewien znany i bogaty kupiec zbudował tu wielki, przepiękny dom. Dom został wykończony przez słynnego architekta Usta Shirina Murada, który projektował również pałac letni Emira czy Teatr Baletowy. Przez lata, dom przechodził przez wiele rąk. Był między innymi siedzibą szkoły, potem znajdował się w nim szpital. Podczas II Wojny Światowej tysiące ciężko rannych żołnierzy znalazło tu szansę na życie. W 1987 r. dom został sprzedany miejscowemu Żydowi, który odsprzedał go lokalnemu tadżyckiem Sayfullo Zairovowi – obecnemu właścicielowi hotelu. Hotel Lyabi House otwarty jest na podstawie odnowionego domu z XIX wieku.

Processed with VSCO with u5 preset

 

Processed with VSCO with u5 preset

 

26

 

Processed with VSCO with 6 preset

Hotel Lyabi Hauz słynie z przepięknej XIX wiecznej jadalni (aivan). Geometryczne wzory, sztukaterie, antyki. Wszystko jest oryginalne, zostało jedynie odrestaurowane w 1991 r. Koniecznie odwiedźcie to miejsce, nawet jeśli nie będziecie tu nocować.

33

 

Processed with VSCO with u1 preset

HOTEL KOMIL

Kolejna perełka to przeuroczy Komil Hotel, który mieści się w budynku wybudowanym ponad 100 lat temu. Oprowadziła mnie po nim przemiła dziewczyna, opowiadając nieco o historii tego miejsca.

Dom był własnością najbogatszego człowieka w Bucharze i ponad 50 lat temu odkupił go dziadek obecnego właściciela Komila. Hotelik jest kameralny, posiada ponad 20 pokoi, każdy inny. Mieszają się w nim tradycyjny bucharski styl z nutką nowoczesności. Pokoje są przepiękne, ale też wygodne i czyste. Sala, w której dziś mieści się jadalnia jest nietkniętym XIX wnętrzem, co więcej, robi ogromne wrażenie, trudno tę atmosferę przenieść na zdjęcie. Żałuję, że się tu nie zatrzymaliśmy.

https://komiltravel.com/

Processed with VSCO with av4 preset

 

Processed with VSCO with g8 preset

 

7 (1)

 

Processed with VSCO with ku8 preset

Na koniec piękny hotel, który jest najnowszy ze wszystkich opisanych przeze mnie. Został otwarty raptem rok temu. Oprócz ozdabiających wnętrza hotelu wielkich mis, tac z brązu i pięknych antycznych wazonów, wszystko jest w nim nowe, ale zaprojektowane z wielkim smakiem. Ceny też przystępne.

9

 

11

 

6

 

10

Comments:

 • 15 lutego, 2020

  Ciekawy wpis. Pozdrawiam!

  reply...
 • Liliana

  20 sierpnia, 2019

  Piękne te hotele 🙂 Wygląda na to że samo mieszkanie w nich to obcowanie ze sztuką 🙂 Ostatnie zdjęcia są to z Komil czy jakiegos innego hotelu?

  reply...

post a comment

Facebook
Instagram