fbpx
Top
  >  Małopolskie Podwórko   >  Wycieczki w okolicach Krakowa – 3 świetne miejsca

Okolice Krakowa pełne są ciekawych miejsc na dłuższe i krótsze wycieczki, ale większość z nich to miejsca bardzo popularne, turystyczne i pełne ludzi. Jeśli znudził się Wam już zamek w Ojcowie i podkrakowskie Dolinki, sprawdźcie, może jeszcze nie byliście tam! Nasze 3 letnie miejscówki pod Krakowem mają swój fajny klimat i (póki co!) tłumów tam nie ma.

BORONIÓWKA

Czyli stara osada młynarska z zabytkowym młynem i tartakiem wodnym znajdująca się na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Klimatyczne, pachnące drewnem stare chaty i uroczy ogród. Jak każde miejsce stworzone z pasji, przyciąga jak magnes. To jedno z naszych ulubionych weekendowych miejsc na kawę i spacer za miastem. Boroniówka otwarta jest tylko latem i tylko w weekendy. Ma swój niepowtarzalny klimat, o którym piszemy TUTAJ

Sielski klimat Boroniówki

Wejście na teren osady jest płatne: bilet normalny 14zł , bilet ulgowy 10zł. Dzieci do lat 6 wstęp darmowy.

Genialne domowe ciasta i aromatyczna kawa.

Jeśli chcecie poczytać więcej o Boroniówce, sprawdźcie ich stronę TUTAJ: http://www.boroniowka.pl/pl

OGRÓD PEŁEN LAWENDY

To również miejsce otwarte tylko latem. W dodatku cieszące oko głównie gdy kwitnie lawenda, a więc niedługo, mniej więcej od połowy czerwca do końca lipca. Lawendowe pole znajdziecie w Ostrowie, 45 km od Krakowa. To 60 arowe pole na niewielkich wzgórzach, obsiane pięknymi krzaczkami lawendy. W zachodzącym słońcu wygląda bajkowo, w dodatku ten zapach!

Ogród Pełen Lawendy otwarty jest codziennie od godziny 10:00 do zachodu słońca.

Bilet wstępu na lawendowe pole – 5 zł
Lawendowy wianek – 10 zł

W tym roku pojawiły się też lawendowe lody.

Na lawendowe pole przybywa coraz więcej ludzi organizujących sesje fotograficzne. Nie ma się co dziwić bo plener do fotografowania faktycznie idealny, ale niektórzy przeginają. Biedne te dzieci wystrojone w suknie i garnitury z przyklejonym uśmiechem stojące na stołeczkach i przechylające główkę a to w prawo a to w lewo. Najwięcej takich akcji ma miejsce w weekend o zachodzie słońca, lepiej więc wybierzcie raczej środek tygodnia.

KAMIENIOŁOM W ZABIERZOWIE

Jeśli szukacie miejsca na piknik, relaks za miastem lub ognisko z przyjaciółmi na łonie przyrody to w Zabierzowie powinno się Wam spodobać. Podkrakowska wersja popularnego „Zakrzówka” jest jednoczenie dzikim i dobrze zagospodarowanym miejsce. Kamieniołom stosunkowo niedawno został wyremontowany. Są ławki, miejsca na rowery, drewniane pomosty, po których można biegać boso i dwa świetne stanowiska przygotowane pod ognisko. W pobliżu jest nawet toaleta. Wszystko w pięknej scenerii zielono turkusowego jeziora i skał. W jeziorze oficjalnie nie można się kąpać, dno jest niepewne i takie miejsca nie są bezpieczne, ale w upalny dzień bez problemu można zamoczyć nogę albo dwie 😉 Jest też kawałek plaży z piaskiem, która świetnie sprawdzi się jako piaskownica dla dzieci.

Jak dojechać?

Samochodem z Krakowa trzeba kierować się w stronę Krzeszowic i skręcić w lewo przy restauracji „Grube ryby” (ul. Śląska 57)

Autobusem nr 238 z Bronowic w kierunku Młynki.

Comments:

 • Aneta

  31 maja, 2020

  super, dziękuję za wskazówki i rekomendacje:) piękne zdjęcia, poprosimy o więcej, póki co krajowych 🙂

  reply...
 • Martula

  7 listopada, 2019

  No proszę, tak często jeżdżę do Krakowa, który uwielbiam, a nie wiedziałam nic kompletnie o tych miejscach. To już wiem, gdzie się udam następnym razem.

  reply...

post a comment

Facebook
Instagram