fbpx
Top
  >  Poradnik   >  Planujesz Lot?

Jak dolecieć do Uzbekistanu?*

Ze względu na odległość samolot jest dla polskiego turysty najdogodniejszym środkiem transportu, a wcale nie musi to być duży wydatek. Warto śledzić promocje co jakiś czas organizowane przez łotewskiego przewoźnika, linię Air Baltic. Przy odrobinie szczęścia można znaleźć bilety Ryga-Taszkent-Ryga w naprawdę dobrej cenie (1300-1500 zł za bilet w obie strony [1]).

Do stolicy Łotwy najtaniej dostaniemy się autobusem (bilet w dwie strony już od 220zł – przewoźnik Simple Express). Możemy też skorzystać z połączeń Warszawa-Ryga oferowanych przez  PLL LOT oraz Air Baltic. Inną alternatywą by dostać się do stolicy Uzbekistanu są połączenia oferowane przez linie lotnicze Aeroflot oraz Turkish Airlines. Ceny biletów na trasie Warszawa-Taszkent-Warszawa (z przesiadką w Moskwie lub Stambule) kształtują się pomiędzy 1800-2800 zł za bilet w dwie strony. Taszkent ma wśród turystów chyba więcej przeciwników niż zwolenników, lecz należy liczyć się z tym, iż ciężko go ominąć na trasie naszej podróży. Można szukać połączeń z Europy i Rosji (z przesiadką) do Samarkandy czy Nukusu lecz zdecydowanie najtańszą opcją będzie przylot do Taszkentu i przesiadka na stosunkowo tani lot wewnętrzny.

Co ciekawe, bilety na wewnętrzne loty krajowe uzbeckiego przewoźnika można kupić już z pozycji Polski za pośrednictwem takich serwisów internetowych jak Tripsta.pl czy Lataj.pl. Oto przykładowe ceny biletów jedną stronę: Taszkent-Samarkanda 250 zł, Taszkent-Urgench 350 zł, Tashkent-Nukus 400 zł.

_DSC1040

Powyżej: Buchara, poniżej: Tashkent

Stitched Panorama

[button link=”https://www.odprawieni.pl/galeria/uzbekistan-ludzie/” type=”big” color=”orange” newwindow=”yes”] Przejdź do Galerii Uzbeckie Spotkania[/button]

[button link=”https://www.odprawieni.pl/galeria/uzbekistan-na-jedwabnym-szlaku/” type=”big” color=”orange” newwindow=”yes”] Przejdź do Galerii Uzbekistan…na Jedwabnym Szlaku[/button]

 

*Tekst naszego autorstwa, który został również wykorzystany w powstającym przewodniku Wydawnictwa Bezdroża pod roboczym tytułem „Azja Centralna”. Premiera w 2014 roku.

Głosuj na mój blog

post a comment

*

code

Facebook
Instagram